STATUS PRAWNY I ORGANIZACJA JEDNOSTKI
Jednostka organizacyjna Powiatu Średzkiego nie posiadająca osobowości prawnej działającą w formie jednostki budżetowej.
W skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wchodzą:
- Sześcioletnia Szkoła Podstawowa Specjalna.
- Publiczne Gimnazjum Specjalne.
- Szkoła Zawodowa Specjalna
- Internat
PRZEDMIOT DZIAÅALNOÅšCI I KOMPETENCJE JEDNOSTKI
1. SzkoÅ‚a realizuje cele i zadania okreÅ›lone w ustawie o systemie oÅ›wiaty z dnia 7. 09. 1991 r, (tekst jednolity Dz. U. z 1996r, nr 67 z pÃłÅºniejszymi zmianami oraz przepisach wydawanych na ich podstawie, w szczegÃłlnoÅ›ci :
1) umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły,
2) umożliwia absolwentom dokonanie wyboru dalszego kierunku kształcenia lub wykonywania zawodu,
3) ksztaÅ‚tuje Å›rodowisko wychowawcze sprzyjajÄ…ce zrealizowaniu celÃłw i zasad okreÅ›lonych w ustawie o systemie oÅ›wiaty z dnia 7.09.1991 r. (tekst jednolity Dz. U. nr 67 z pÃłÅºniejszymi zmianami), stosownie do warunkÃłw szkoÅ‚y i wieku uczniÃłw,
4) sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości szkoły,
5) szkoÅ‚a realizuje program wychowawczy, ktÃłry umożliwia uksztaÅ‚towanie absolwenta odpowiedzialnego za siebie i innych, potrafiÄ…cego podejmować decyzje, szanujÄ…cego tradycje rodziny, szkoÅ‚y, regionu, ceniÄ…cego etos pracy, elastycznego w dostosowywaniu siÄ™ do potrzeb rynku pracy. Program wychowawczy opracowany zostaÅ‚ przy udziale wszystkich podmiotÃłw spoÅ‚ecznoÅ›ci szkolnej.
6) udziela uczniom pomocy psychologicznej i pedagogicznej realizujÄ…c projekt profilaktyki opracowany przez radÄ™ pedagogicznÄ… i pedagoga szkolnego. Program profilaktyki obejmuje zadania zwiÄ…zane z profilaktykÄ… uzależnieÅ„, rozwijaniem wiÄ™zi emocjonalnych w rodzinie, rozwiÄ…zywaniem problemÃłw i trudnoÅ›ci wychowawczych w szkole i w domu, ksztaÅ‚towaniem dojrzaÅ‚oÅ›ci szkolnej mÅ‚odzieży w sferze spoÅ‚eczno- emocjonalnej oraz poznawczej.
7) na wniosek rodzicÃłw, uczeÅ„ może być skierowany do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej,
8) szkoła umożliwia naukę i opiekę uczniom niepełnosprawnym,
9) umożliwia rozwijanie zainteresowaÅ„ uczniÃłw, realizowanie indywidualnych programÃłw nauczania oraz ukoÅ„czenie szkoÅ‚y w skrÃłconym czasie,
10) sprawuje opiekÄ™ nad uczniami przebywajÄ…cymi w szkole, na zajÄ™ciach praktycznych, nadobowiÄ…zkowych, pozalekcyjnych i wycieczkach oraz zajÄ™ciach praktycznych w warsztatach szkolnych, gdzie praktykanci sÄ… zawsze pod opiekÄ… instruktorÃłw. Każdy nauczyciel jest zobowiÄ…zany do peÅ‚nienia dyżurÃłw podczas przerw wedÅ‚ug obowiÄ…zujÄ…cego harmonogramu,
11) otacza szczegÃłlnÄ… opiekÄ… uczniÃłw rozpoczynajÄ…cych naukÄ™ poprzez organizowanie dodatkowych zadaÅ„ majÄ…cych na celu integracjÄ™ ze Å›rodowiskiem uczniowskim,
utrzymuje kontakt ze środowiskiem rodzinnym ucznia, w miarę możliwości szkoła zapewnia najbardziej potrzebującym uczniom pomoc finansową oraz bezpłatne posiłki.
ORGANY I OSOBY SPRAWUJÄ„CE FUNKCJE I ICH KOMPETENCJE
Organami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego są :
1). Dyrektor Szkoły.
2). Rada Pedagogiczna.
3). Rada RodzicÃłw.
4). SamorzÄ…d Uczniowski.
D y r e k t o r O Å› r o d k a :
Kieruje bieżącą działalnością dydaktyczno-wychowawczą szkoły oraz reprezentuje ją na zewnątrz.
Sprawuje nadzÃłr pedagogiczny, wykonujÄ…c nastÄ™pujÄ…ce zadania:
1) opracowuje organizacjÄ™ mierzenia jakoÅ›ci pracy szkoÅ‚y, ustalajÄ…c sposÃłb jego wykonania, dokumentowania, oraz wykorzystania wynikÃłw
2) planuje, organizuje i przeprowadza mierzenie jakości pracy szkoły z uwzględnieniem zadań w tym zakresie wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania; wyniki przeprowadzonego mierzenia jakości pracy szkoły przedstawia radzie pedagogicznej szkoły
3) inspiruje nauczycieli w spełnianiu przez nich wymagań w zakresie jakości pracy szkoły
4) przekazuje raport o jakoÅ›ci pracy szkoÅ‚y radzie pedagogicznej , radzie rodzicÃłw i samorzÄ…dowi uczniowskiemu
6) opracowuje program rozwoju szkoły wykorzystując wyniki mierzenia jakości pracy szkoły
7) gromadzi informacje o pracy nauczycieli w celu dokonania oceny ich pracy
3. Sprawuje opiekę nad uczniami oraz stwarza warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania prozdrowotne.
4. Realizuje uchwały rady pedagogicznej, podjęte w ramach ich kompetencji stanowiących.
5. Dysponuje środkami określonymi w planie finansowym szkoły zaopiniowanym przez radę pedagogiczną.
6. Ponosi odpowiedzialność za administracyjną, finansową i gospodarczą obsługę szkoły.
7. Wykonuje inne zadania wynikajÄ…ce z przepisÃłw szczegÃłÅ‚owych.
8. Dyrektor szkoÅ‚y może skreÅ›lić ucznia z listy uczniÃłw w przypadkach okreÅ›lonych w statucie. SkreÅ›lenie nastÄ™puje w drodze decyzji podjÄ™tej przez dyrektora szkoÅ‚y, na podstawie uchwaÅ‚y podjÄ™tej przez RadÄ™ PedagogicznÄ…, po zasiÄ™gniÄ™ciu opinii samorzÄ…du szkolnego.(art. 39 ust. 2a ustawy o systemie oÅ›wiaty z dnia 7.09.1991r, Dz. U. Nr 67 z 1996r z pÃłÅºniejszymi zmianami).
9. Dyrektor jest kierownikiem zakÅ‚adu pracy dla zatrudnionych w szkole nauczycieli i pracownikÃłw nie bÄ™dÄ…cych nauczycielami.
10. Dyrektor w szczegÃłlnoÅ›ci decyduje :
1) o zatrudnianiu i zwalnianiu nauczycieli oraz innych pracownikÃłw szkoÅ‚y,
2) o przyznawaniu nagrÃłd oraz wymierzaniu kar porzÄ…dkowych nauczycielom i innym pracownikom szkoÅ‚y,
3) wystÄ™puje z wnioskami, po zasiÄ™gniÄ™ciu opinii rady pedagogicznej, w sprawach odznaczeÅ„ nagrÃłd i innych wyrÃłÅ¼nieÅ„ dla nauczycieli oraz pozostaÅ‚ych pracownikÃłw szkoÅ‚y ( art. 39 ust. 3 pkt. 3 ustawa o systemie oÅ›wiaty ).
4) ustala ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu
5) Dyrektor szkoÅ‚y w wykonywaniu swoich zadaÅ„ wspÃłÅ‚pracuje z RadÄ… PedagogicznÄ…, RadÄ… RodzicÃłw i ZarzÄ…dem SamorzÄ…du Uczniowskiego.
6) Dyrektor uczestniczy w zebraniach Rady RodzicÃłw co najmniej dwa razy w roku, w miarÄ™ potrzeb zapraszany jest na zebranie ZarzÄ…du SamorzÄ…du Uczniowskiego.
7) Dyrektor szkoÅ‚y zawodowej może ponadto, w porozumieniu z organem prowadzÄ…cym szkoÅ‚Ä™, organem sprawujÄ…cym nadzÃłr pedagogiczny oraz wojewÃłdzkim urzÄ™dem pracy, zmieniać lub wprowadzać nowe zawody lub profile ksztaÅ‚cenia zawodowego.
8) Dyrektor liceum profilowanego, w porozumieniu z organem prowadzącym oraz po zasięgnięciu opinii kuratora oświaty, ustala profile kształcenia prowadzone w tym liceum.
R a d a P e d a g o g i c z n a
1. RadÄ™ PedagogicznÄ… stanowiÄ… wszyscy nauczyciele zatrudnieni w szkole oraz pracownicy zakÅ‚adÃłw pracy peÅ‚niÄ…cy funkcjÄ™ instruktorÃłw praktycznej nauki zawodu.
2. Rada Pedagogiczna jest kolegialnym organem szkoły w zakresie realizacji jej statutowych zadań dotyczących kształcenia, wychowania i opieki.
3. Do kompetencji stanowiących Rady Pedagogicznej należy :
· zatwierdzanie planÃłw pracy szkoÅ‚y
· zatwierdzanie wynikÃłw klasyfikacji i promocji uczniÃłw,
· podejmowanie uchwaÅ‚ w sprawie innowacji i eksperymentÃłw pedagogicznych w szkole
· ustalenie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły,
· podejmowanie uchwał w sprawie skreślenia z listy ucznia.
· do podjÄ™cia uchwaÅ‚ niezbÄ™dne jest quorum w postaci przynajmniej poÅ‚owy czÅ‚onkÃłw rady oraz ich przyjÄ™cie zwykÅ‚Ä… wiÄ™kszoÅ›ciÄ… gÅ‚osÃłw
4. Rada Pedagogiczna w szczegÃłlnoÅ›ci opiniuje :
1) organizację pracy szkoły, w tym zwłaszcza tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,
2) projekt planu finansowego szkoły,
3) wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeÅ„, nagrÃłd i innych wyrÃłÅ¼nieÅ„,
4) propozycje dyrektora szkoły w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych
5. Dyrektor wstrzymuje wykonanie uchwaÅ‚, o ktÃłrych mowa w ust. 1, niezgodnych z przepisami prawa. O wstrzymaniu wykonania uchwaÅ‚y dyrektor niezwÅ‚ocznie zawiadamia organ prowadzÄ…cy szkoÅ‚Ä™ oraz organ sprawujÄ…cy nadzÃłr pedagogiczny. Organ sprawujÄ…cy nadzÃłr pedagogiczny w porozumieniu z organem prowadzÄ…cym szkoÅ‚Ä™ uchyla uchwaÅ‚Ä™ w razie stwierdzenia jej niezgodnoÅ›ci z prawem. RozstrzygniÄ™cie organu sprawujÄ…cego nadzÃłr pedagogiczny jest ostateczne.
6. W Zespole SzkÃłÅ‚ Rolniczych Rada SzkoÅ‚y nie zostaÅ‚a powoÅ‚ana i jej zadania wykonuje Rada Pedagogiczna.
S a m o r z Ä… d u c z n i o w s k i
1. W celu zorganizowania wewnÄ™trznego życia szkoÅ‚y oraz wdrożenia wszystkich uczniÃłw do Å›wiadomej dyscypliny, samokontroli i odpowiedzialnoÅ›ci za postÄ™powanie swoje i innych kolegÃłw, w szkole dziaÅ‚a samorzÄ…d uczniowski.
2. Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Samorząd uczniowski reprezentuje Zarząd Samorządu Uczniowskiego
3. Zasady wybierania i dziaÅ‚ania ZarzÄ…du SamorzÄ…du Uczniowskiego okreÅ›la regulamin uchwalony przez ogÃłÅ‚ uczniÃłw w gÅ‚osowaniu rÃłwnym, tajnym i powszechnym. ZarzÄ…d SamorzÄ…du jest jedynym reprezentantem ogÃłÅ‚u uczniÃłw.
4. Regulamin samorządu nie może być sprzeczny ze statutem szkoły.
5. DziaÅ‚alność samorzÄ…du uczniowskiego polega na podejmowaniu i realizacji przez uczniÃłw w sekcjach konkretnych zadaÅ„ wynikajÄ…cych z ich potrzeb i zainteresowaÅ„, w szczegÃłlnoÅ›ci na tworzeniu warunkÃłw wspÃłlnego życia w szkole.
1) rozwiÄ…zywaniu konfliktÃłw koleżeÅ„skich i organizowaniu wzajemnej koleżeÅ„skiej pomocy w nauce,
2) planowaniu i organizowaniu rÃłÅ¼norodnych form spÄ™dzania wolnego czasu, inicjowaniu i podejmowaniu prac spoÅ‚ecznie użytecznych na rzecz szkoÅ‚y, klas.
6. Zarząd Samorządu uczniowskiego zwołuje zebrania raz w miesiącu. Zebrania są protokołowane.
7. W zebraniach Zarządu Samorządu może brać udział opiekun Samorządu i dyrektor szkoły jako głos doradczy.
8. Opiekunem Samorządu uczniowskiego jest nauczyciel szkoły wybrany przez młodzież.
9. Samorząd w szkole dla dorosłych w celu wspierania działalności statutowej szkoły może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek. Zasady wydatkowania tych funduszy określa regulamin samorządu.
R a d a R o d z i c Ãł w
1. W szkole dziaÅ‚a Rada RodzicÃłw stanowiÄ…ca reprezentacje rodzicÃłw uczniÃłw.
2. Zasady tworzenia Rady RodzicÃłw uchwala ogÃłÅ‚ rodzicÃłw uczniÃłw tej szkoÅ‚y.
3. Rada RodzicÃłw uchwala regulamin swojej dziaÅ‚alnoÅ›ci, ktÃłry nie może być ze statutem szkoÅ‚y.
4. Rada RodzicÃłw może wystÄ™pować do Rady Pedagogicznej i Dyrektora SzkoÅ‚y z wnioskiem i opiniami dotyczÄ…cymi wszystkich spraw szkoÅ‚y.
5. Rada RodzicÃłw jest spoÅ‚ecznym organem powoÅ‚anym do:
a) reprezentowania rodzicÃłw wobec Dyrektora SzkoÅ‚y, Rady Pedagogicznej,
b) uÅ‚atwiania szkole wspÃłÅ‚pracy z rodzicami w sprawach zwiÄ…zanych z naukÄ… i wychowaniem uczniÃłw
c) wspÃłÅ‚dziaÅ‚anie ze szkoÅ‚Ä… w staÅ‚ym polepszaniu warunkÃłw pracy dydaktyczno-wychowawczej i polepszania jej wynikÃłw kontaktÃłw i wspÃłÅ‚pracy z organami nadrzÄ™dnymi w stosunku do szkoÅ‚y
6. W celu wspierania dziaÅ‚alnoÅ›ci statutowej szkoÅ‚y, Rada RodzicÃłw może gromadzić fundusze z dobrowolnych skÅ‚adek rodzicÃłw oraz innych źrÃłdeÅ‚. Zasady wydatkowania funduszy Rady RodzicÃłw okreÅ›la w regulaminie.
7. Deleguje dwÃłch przedstawicieli do komisji konkursowej na stanowisko Dyrektora SzkoÅ‚y, ktÃłrych zatwierdza organ prowadzÄ…cy szkoÅ‚Ä™.
Osoby pełniące funkcje kierownicze w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym:
mgr Lidia Walerych dyrektor tel./071/3172181
mgr Janina Prześlica Kierownik internatu przy SOSW j.w.
MaÅ‚gorzata Skorek przewodniczÄ…cy Rady RodzicÃłw j.w.
MAJÄ„TEK I STRUKTURA WÅASNOÅšCIOWA JEDNOSTKI
Patrz - MAJÄ„TEK I STRUKTURA WÅASNOÅšCIOWA POWIATU
TRYB DZIAÅANIA JEDNOSTKI
Petenci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1500
Nr telefonu /071/ 3172181
e-mail SOSW5@poczta.onet.pl
SPOSÃśB PRZYJMOWANIA I ZAÅATWIANIA SPRAW
Rada pedagogiczna może podjąć uchwaÅ‚Ä™ upoważniajÄ…cÄ… dyrektora szkoÅ‚y do skreÅ›lenia ucznia z listy uczniÃłw na podstawie art. 39 ust. 2 ustawy o systemie oÅ›wiaty oraz w przypadkach okreÅ›lonych w statucie szkoÅ‚y. SposÃłb zaÅ‚atwiania sprawy zgodny z art. 35 i nastÄ™pnymi KPA. PostÄ™powanie administracyjne zgodnie z art. 61 i nastÄ™pne KPA. .
Inne sprawy rozwiązywane i załatwiane są zgodnie z odrębnymi przepisami.
Organy odwoławcze - Starosta Powiatu Średzkiego i Dolnośląski Kurator Oświaty.
REJESTRY I EWIDENCJE
Wszystkie akta przechowywane w komÃłrce organizacyjnej po ich zaÅ‚atwieniu przekazuje siÄ™ do archiwum zakÅ‚adowego. Akta spraw ostatecznie zaÅ‚atwionych ktÃłre sÄ… nadal potrzebne po dokonaniu formalnoÅ›ci i zarejestrowaniu ich w ewidencji archiwum zakÅ‚adowego przenosi siÄ™ do komÃłrki organizacyjnej w celu zaÅ‚atwienia spraw /np. sporzÄ…dzenie duplikatu Å›wiadectwa, wystawienie zaÅ›wiadczenia o zarobkach Rp-7, itp./
1. ewidencja osobowa pracownikÃłw
Ewidencja osobowa pracownikÃłw administracji i obsÅ‚ugi (zatrudnienia/zwolnienia) prowadzona od 1971 r. od poz. 1 wykazu do poz. 60 “ stan w dniu 1.09.2003 r.
Ewidencja osobowa pracownikÃłw “ nauczycieli (zatrudnienia /zwolnienia) prowadzona od 1971 r. od poz. 1 wykazu do poz. 74 “ stan w dniu 1.09.2003 r.
Ewidencja czasu pracy pracownikÃłw administracji i obsÅ‚ugi “ wykaz iloÅ›ciowy przepracowanych godzin w danym miesiÄ…cu (ilość urlopu, chorobowego, pracy w porze nocnej). EwidencjÄ™ prowadzi siÄ™ przez caÅ‚y rok kalendarzowy na każdy miesiÄ…c, dane wpisuje siÄ™ z listy obecnoÅ›ci pracownikÃłw.
2. rejestr uczniÃłw wszystkich typÃłw szkÃłÅ‚
KsiÄ™ga uczniÃłw SOSzW.
Wykaz wszystkich uczniÃłw przyjÄ™tych do oÅ›rodka od dnia 1.09.1972 r. od poz. 1 do poz. 708 “ stan na dzieÅ„ 22.09.2003 r.
KsiÄ™ga uczniÃłw SzkoÅ‚y Podstawowej Specjalnej obejmuje wykazem uczniÃłw uczÄ™szczajÄ…cych lub koÅ„czÄ…cych naukÄ™ w SP wykazu od nr 1 do nr 59 “ stan w dniu 22.09.2003 r. KsiÄ™gÄ™ zaÅ‚ożono dnia 1.09.2003 r.
KsiÄ™ga uczniÃłw Gimnazjum Specjalnego obejmuje wykazem uczniÃłw uczÄ™szczajÄ…cych lub koÅ„czÄ…cych naukÄ™ w Gimnazjum wykazu od nr 1 do 91 “ stan w dniu 1.09.2003 r. KsiÄ™gÄ™ zaÅ‚ożono dnia 1.09.1999 r.
KsiÄ™ga uczniÃłw Zawodowa SzkoÅ‚a Zasadnicza Specjalna obejmuje wykazem uczniÃłw uczÄ™szczajÄ…cych lub koÅ„czÄ…cych naukÄ™ w ZSZ wykazu od nr 1 do 116 “ stan w dniu 1.09.2003 r. KsiÄ™gÄ™ zaÅ‚ożono dnia 1.09.1993 r.
KsiÄ™ga ewidencji uczniÃłw; ewidencji uczniÃłw gimnazjum.
Księgi założono 1.09.2002 r.
Ewidencja dzieci prowadzona rocznikami ich urodzenia oraz rekrutacjÄ… na dany rok szkolny, prowadzona dla wszystkich uczniÃłw OÅ›rodka.
Ewidencja uczniÃłw gimnazjum prowadzona rocznikami oraz rekrutacjÄ… na dany rok szkolny, prowadzona tylko dla uczniÃłw gimnazjum.
KsiÄ™ga absolwentÃłw Zasadniczej SzkoÅ‚y Zawodowej Specjalnej zaÅ‚ożona dnia 9.06.2003 r. Zawiera dane uczniÃłw koÅ„czÄ…cych naukÄ™ w ZSZ w danym zawodzie oraz roku szkolnym.
3. rejestr przyznanych nagrÃłd
4. rejestr przyznanych odznaczeÅ„ i wyrÃłÅ¼nieÅ„
5. rejestr chorÃłb zawodowych
6. rejestr wnioskÃłw o staż zawodowy
Rejestr wnioskÃłw o staż zawodowy “ odnotowuje siÄ™ imiennie wnioski o odbycie stażu na poszczegÃłlny stopieÅ„ awansu zawodowego przez nauczycieli.
Dotychczas zarejestrowano 13 wnioskÃłw.
7. rejestr aktÃłw nadania stopnia awansu zawodowego
Rejestr aktÃłw nadania stopnia awansu zawodowego wydawanych przez Specjalny OÅ›rodek Szkolno “ Wychowawczy w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej prowadzony jest od dnia 1.09.2000 r. W rejestrze wpisuje siÄ™ imiennie akty nadania stopni awansu zawodowego nauczycieli. Rejestr zawiera:
Lp. |
ImiÄ™ i Nazwisko |
Stopień awansu |
Nr aktu / data wydania |
1 |
X |
KONTRAKTOWY |
1/2000 08.11.2000 r. |
2 |
X |
KONTRAKTOWY |
1a/2000 08.11.2000 r. |
3 |
X |
KONTRAKTOWY |
1/2001 02.01.2001 r. |
4 |
X |
KONTRAKTOWY |
1/2002 01.07.2002 r. |
5 |
X |
KONTRAKTOWY |
2/2002 02.07.2002 r. |
8. rejestr legitymacji pracowniczych i uczniowskich
Rejestr legitymacji uczniowskich prowadzony imiennie, wraz ze zdjÄ™ciem ucznia od legitymacji “ od nr 732 do nr 953 wydanych legitymacji na dzieÅ„.13.11.2003 r. Legitymacje ulegajÄ… wymianie w przypadku ukoÅ„czenia siÄ™ miejsca na przybijanie pieczÄ™ci, podlegajÄ… wyrobieniu powtÃłrnemu w wypadku gdy legitymacja zaginie (zaginiÄ™cie potwierdzone przez rodzica lub opiekuna).
Rejestr legitymacji wydawany rodzicom lub opiekunom dzieci dojeżdżajÄ…cych do szkoÅ‚y, ktÃłre wymagajÄ… opieki. Prowadzona wg wykazu imiennego dzieci, ktÃłre wymagajÄ… opieki podczas dojazdu od nr 1 do nr 38. Ewidencja prowadzona od dnia 1.09.2000 r.
Rejestr legitymacji ubezpieczeniowych prowadzony jest od dnia 26.08.1997 r. od poz. 1 “ 16 wykazu imiennego.
Drugi wykaz wydanych legitymacji prowadzony od dnia 26.08.1997. od nr 1 “ do nr 13. Trzeci wykaz legitymacji ubezpieczeniowych zaÅ‚ożony dnia 1.09.2001 r. w zwiÄ…zku z zaopatrzeniem w nowe książeczki ubezpieczeniowe od nr 1 do nr 4. Legitymacje ubezpieczeniowe wydawane sÄ… na wniosek osoby ubezpieczonej.
Rejestr legitymacji na zniżkowe przejazdy Å›rodkami komunikacji miejskiej dla nauczycieli prowadzony jest od 1998 r “ od poz. 1 do 25 (stary wykaz ) oraz nowy wykaz wydawanych legitymacji od poz .1 do 7 prowadzony od dnia 1.10.2001 r.
9. rejestr dyplomÃłw
Rejestr dyplomÃłw wydawanych uczniom koÅ„czÄ…cych naukÄ™ w ZSZ Specjalnej w danym roku szkolnym . Rejestr zaÅ‚ożono dnia 9.06.2003 r. Rejestr wykazuje nr dyplomÃłw od nr 1 “ 9 rok szkolny 2002/2003.
10. rejestr świadectw
Prowadzony jest w KsiÄ™dze drukÃłw Å›cisÅ‚ego zarachowania. Åšwiadectwa sÄ… rozliczane w każdym roku szkolnym. Rozliczenie jest protokoÅ‚owane
11. rejestr wydanych czekÃłw
Wydano 14 czekÃłw “ rejestr prowadzony jest w ksiÄ™gowoÅ›ci SOSzW.
Rejestry zamieszczone od pkt. 1 do 7 udostÄ™pniane sÄ… osobom ktÃłrych one dotyczÄ… lub ich przedstawicielom ustawowym. Osobom trzecim informacje nie sÄ… udostÄ™pniane ze wzglÄ™du na ochronÄ™ danych osobowych.
Natomiast rejestry od nr 8-11 nie są objęte ochrona danych osobowych.
załącznik 1
Sporządzane sprawozdania przez jednostkę. załącznik nr 2
Kontole oraz wystÄ…pienia, stanowiska, wnioski i opinie podmiotÃłw kontrolujÄ…cych. zaÅ‚Ä…cznik 3
OÅ›wiadczenie majÄ…tkowe dyrektora placÃłwki za 2002 r. stanowi zaÅ‚Ä…cznik nr 4.
OÅ›wiadczenie majÄ…tkowe dyrektora placÃłwki za 2003 r. stanowi zaÅ‚Ä…cznik nr 6.
OÅ›wiadczenie dyrektora placÃłwki o dziaÅ‚alnoÅ›ci gospodarczej małżonka, wstÄ™pnych, zstÄ™pnych i rodzeÅ„stwa oraz informacjÄ™ o zatrudnieniu w jednostkach organizacyjnych jednostki samorzÄ…du terytorialnego stanowi zaÅ‚Ä…cznik nr 5.